Eğitişim Kariyer Enstitüsü

  • IK Uzmanı
  • Pazarlama Uzm.
  • Finans Uzmanı
  • Satış Uzmanı
  • Reklam Uzmanı
  • İletişim Uzmanı
> cevap burada
Bizi Arayın!444 37 78

Sıkça Sorulan Sorular

Başlangıç Tarihi:

Sertifika
İstenilen konuda uzmanlaşma sağlayan , iş hayatındaki uygulamalara yönelik, pratik yönü ağır basan eğitimlere katılım sonunda elde edilen, kişinin sözü geçen konudaki niteliğini gösteren belgedir.

Sertifikanın faydaları nelerdir?
1- Rekabet Avantajı Sağlar: Araştırmalar gösteriyor ki, sertifika sahibi insanlar daha hızlı ve verimli çalışmakta, yönetim konuısunda daha başarılı olmaktalar. Onlarla beraber görev aldıkları kurulular da hedeflerine daha kolay ve çabuk ulaşmakta, böylelikle rakiplerinin önüne geçmekteler.

2- İş Bulma Kolaylığı: Sertifikalı personelin daha üstün standartta hizmet vereceği ve işe daha uygun olduğu bilindiği için, şirketler de tercihlerini onlardan yana yapmaktalar.

3- Zamandan Kazanma Şansı: Uzun yıllar süren deneyimler sonucu edinilen bilgileri konsantre sertifika programlarında öğrenme fırsatından faydalanarak, önceden yapılmış hataları tekrarlamadan, daha hızlı ve verimli bir başlangıç yapmaya olanak sağlar.

“Eğitişim Kariyer Enstitüsü Sertifikası”nın önemi nedir?
Eğitişim Kariyer Enstitüsü Sertifika Programları’nı benzerlerinden ayıran en önemli özelliği eğitmenlerin iş hayatının önder şirketlerinde çalışan profesyoneller arasından seçilmesidir. Bu sayede katılımcılar teorik bilgilere destek olacak gerçek hayat tecrübelerini ilk ağızdan edinirler, yüz yüze kuracakları diyaloglarla kendilerine referans sağlayabilirler, eğitim kapsamında tasarlayacakları projelerle kendilerini sektör liderlerine tanıtma fırsatını yakalarlar. Her eğitimde işlenen konular sertifikayla beraber verilen transkriptte, eğitmen isimleriyle birlikte yer alırlar.

İnsan Kaynakları Yöneticileri sertifikaları nasıl değerlendirir?
İşe alım sürecinde adayları diğerlerinden ayıran başlıca unsurlar arasında öğrenim, tecrübe ve öğrenme isteği yer alır. Sertifika programlarına katılmış adaylar bu niteliklerin kendilerinde bulunduğunu ispatlamış olurlar. Böylelikle diğer başvuranlardan ayrı bir yere ve daha yüksek bir şansa sahip olurlar.

Eğitişim’in e-mail bültenine nasıl üye olabilirim?
Sitede yer alan linklerden, bilgi@egitisim.com.tr adresine mail atarak veya standlarımızda kayıt olarak üye olabilirsiniz.

Eğitimlere nasıl katılabilirim?
Tüm sertifika programlarımıza katılımcı olabilmek için, telefon veya mail yolu ile iletişime geçtiğiniz müşteri temsilcimiz tarafından size bildirilecek olan banka hesap numarasına peşinat bedelini yatırarak, iletişim bilgilerinizi müşteri temsilcimize bildirdiğinizde kontenjan kaydınızı yaptırmış oluyorsunuz.Eğitim başlama tarihine kadar sitemizde bulunan ofis adresimize gelerek eğitim sözleşmesini imzaladığınızda kayıt işleminiz tamamlanmış oluyor.

Ücret konusunda nasıl yardım alabilirim?
İnternet sitemizde bulunan müşteri temsilcilerimizin mail adreslerine istediğiniz eğitimlerimizi bildirip fiyat bilgisi alabileceğiniz gibi, yine sitemizde bulunan iletişim telefonlarından müşteri temsilcilerimize bağlanarak fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Niçin sertifika programlarına katılmalı?
Sertifika programlarına farklı yaş gruplarındaki kişiler farklı ihtiyaçlarından yola çıkarak katılabilirler. Öğrenciler öncelikle, kendilerini daha iyi tanımak, sonrasında sektörleri ve pozisyonları öğrenerek doğru kariyer hedefleri belirlemek için bu programlara katılmalı. Bu programlar sonrasında iş hayatında başarılı ve mutlu olma ihtimalleri çok yüksek oluyor. Çalışma hayatındaki kişiler de bu programlara katılarak terfi şanslarını artırmanın yanında farklı sektör ve pozisyonlardaki fırsatları görme şansı elde ediyorlar. Bu firsatların yanında önemlisi aslında, bütün katılımcılar çok iyi bir network oluşturma avantajı elde ediyorlar.

Sertifika programlarına maksimum kaç kişiyi alıyorsunuz?
Programların konseptine göre bu rakam değişiyor. İçinde case study ve uygulama çalışması olan programlara 30-40 arasında katılımcı ile sınırlarken CEO’lardan Yönetim Dersleri gibi programlarda 120-140 kişi ile sınırlı tutuyoruz.

Sertifika programlarınıza katılmak isteyenler için herhangi bir kişisel testiniz var mı? Kararsız katılımcılarınıza yönlendirmelerde bulunuyor musunuz?
Kararsız olarak gelen müşterilerimize öncelikle müşteri temsilcilerimiz yardımcı oluyor. Müşteri tesilcilerimiz koçluk eğitimleri almış, yönlendirme konusunda deneyimi olan bir ekip.Müşterimizin ihtiyacı tespit edildiğinde DISC Iş Kişilik testi uyguluyoruz.

Kariyer Koçluğu nedir?
Kişilerin kariyer hedeflerini, mutlu olabilecekleri kariyer haritasını onlarla beraber belirleyen, bu hedeflere ulaşabilmek için atılması gereken adımları saptayıp, her adımda profesyonel danışmanlık sağlayan bir kişisel gelişim programıdır. İş arama, işe yerleşme, yerleşilen işte yükselme süreçlerinde devamlı olarak durum değerlendirmesi yapılmakta, katılımcıya destek sağlanmaktadır.

Sertifika Programları ve Kariyer Koçluğu hakkında nasıl bilgi edinebilirim?
bilgi@egitisim.com.tr adresine mail atarak veya telefon numaramızı arayarak bize ulaşabilirsiniz.

Programlarınıza katılan “başarı örneği” diyebileceğiniz katılımcılar oluyor mu? Sertifika programlarınız sayesinde daha yüksek kariyer sahibi olanlar mesela?
Çok güzel örneklerimiz çıktı 6 yıl içerisinde. Bir arkadaşımızı Reklamcı Oluyorum eğitiminden sonra Türkiye’nin önde gelen global network ajanslarınndan birinde staja yerleştirmiştik. Sonra bu ajans ile çalışan uluslar arası bir markanın Marka Yöneticiliği Asistanlığı için başvuru yaptı, çalışacağı ajansı bilmesi onun için bir işe alım nedeni oldu ve sonra hızla yükselerek şu an o markanın Doğu Avrupa ülkelerinden biriinin Marka Müdürlüğüne getirildi. Bunun gibi birçok öğrencimiz var, bu eğitimler sayesinde çok iyi iş sahibi olan. Hatırladıkça çok keyif alıyoruz yaptığımız işten.

Eğitişim Kariyer Enstitüsü, sertifika programına katılanlara istihdam sağlıyor mu? Ya da katılımcılar iş ararken onlara destek oluyor mu?
Eğitişim Kariyer Enstitüsü; ‘İşe Yerleştirme Programı’ ( Youth Headhunting ) adını verdiği ve yetkinlik seviyesi yüksek genç beyinleri, uygun firmalar ile buluşturmayı amaçladığı yeni bir hizmeti hayata geçiriyor. “İşe Yerleştirme Programı” ile, “doğru işe doğru insan” felsefesinden hareketle, iyi yetişmiş, bilinç ve farkındalık düzeyi yüksek yeni mezunlar veya 1-5 yıl deneyime sahip gençler büyük şirketlerdeki uygun pozisyonlara yerleştirilecek. Eğitişim Kariyer Enstitüsü’nün düzenlediği herhangi bir eğitime katılan herkesin faydalanabileceği bu hizmet ile her yıl ortalama 200-250 gencin istihdamı hedefleniyor.

Mezun olan birçok gencin iş, birçok firmanın da uygun profilde nitelikli çalışan bulamamaktan şikayet ettiğini bir ortamda, “Eğitişim olarak pazarlama, finans, yönetim, kişisel gelişim gibi konularda verdiğimiz eğitimlere katılan gençlerin potansiyel ve yetkinliklerini yakından gözlemleme şansına sahibiz. Bu fırsatı değerlendirmemiz gerektiğini düşünerek “İşe Yerleştirme Programı”nı hayata geçiriyoruz. Eğitimlere katılan gençlere kişilik testleri uygulayacağız, daha sonra profillerini inceleyerek kariyer koçlarının danışmanlığında seçilen 3′er, 4′er kişilik grupları şirketlerin insan kaynakları yetkilileri ile görüştüreceğiz. Böylece gençler, neden farklı olduklarını şirketlere anlatma fırsatına sahip olacaklar.

Programları gerçek bir başarı ile bitiren katılımcılara herhangi bir avantaj sağlıyor musunuz?
Onlara çalışmak istedikleri şirketlerin yöneticileriyle buluşturup birlikte hoş vakit geçirebilecekleri ortamlar oluşturuyoruz. Aynı zamanda iş ve staj arayışlarında yardımcı oluyoruz. Sevdikleri ve başarılı olacaklarına inandıkları firmaların IK yöneticileriyle iş görüşme randevularını organize ediyoruz.

Eğitişim hangi illerde faaliyet göstermekte?
Sertifika programlarımız İstanbul’da faaliyet göstermektedir; ancak belirli dönemlerde Anadolu’daki üniversitelere yönelik programlar da düzenliyoruz.

Eğitişim’in üniversite kampüslerindeki etkinlikleri nelerdir?
Marka Savaşları ve Yönetim Stand-up’ları ile yılda iki kez, seçilen üniversitelerde, öğrencilerin katılımına açık seminerler düzenlemekteyiz.

Sertifika Programları haricinde ne tür kariyer çözümleri sunuyorsunuz?
Kariyer Koçluğu alanında lise / üniversite / yüksek lisans öğrencileri, yeni mezunlar, iş hayatında 1-5 yıl deneyimli çalışanlar ile orta / üst düzey yöneticilik kademesinde çalışanlara yönelik Kişisel Kariyer Koçluğu hizmeti sunuyoruz. Bu hizmet dahilinde kişisel swot analizleri ve DISC kişilik envanterini de kullanarak danışanların kariyer rotalarını belirlemelerine aracılık yapıyor ve onları çeşitli iş kollarına yönlendiriyoruz.

Sosyal Ağlarda Paylaş